עכשיו, שכבר יש לכם בקבוק יין משובח, פותחן וכוסות, כל מה שנותר לעשות הוא למצוא את הנוף הנכון ולהנות משפע האפשרויות שצפון רמת הגולן מציעה. יקב בהט נמצא בקיבוץ עין זיוון, בחלקה הצפון המזרחי של רמת הגולן. הקיבוץ נמצא במרחק של שלושה ק"מ מהגבול עם סוריה ובנסיעה קצרצרה או הליכה מתונה תוכלו להגיע מהיקב אל אזור עמק קוניטרה. בעמק תוכלו לראות את הכרמים מהם מייצר היקב את היין אותו אתם שותים. בעונת הבציר, תוכלו להצטרף לסיור ולעקוב אחר התהליך שעוברים הענבים עד להפיכתם ליין משובח. נשמח לספר לכם על מסלולי אופניים ייחודיים המשלבים טבע, נוף ואתרי מורשת ומייצרים יום בלתי נשכח במרחק קצרצר.

לפניכם כמה המלצות למקומות אליהם מומלץ להגיע. תצפית עמק קוניטרה פורשת לפניכם את חלקה הסורי של רמת הגולן ואת העיר הסורית קוניטרה. משמעות המילה קוניטרה – קשת, על שמו של גשר קשתות שעליו עבר הכביש מכאן לדמשק. במלחמת ששת הימים נכבשה קוניטרה ללא קרב, כיוון שננטשה על ידי תושביה. קוניטרה נשארה בידיים ישראליות בין השנים 1967 ועד מלחמת יום כיפור ב-1973. במהלך שנים אלו ערך צה"ל אימוני לוחמה בשטח בנוי בעיירה הנטושה. לאחר המלחמה בהסכמי שביתת הנשק הוחזרה העיירה לסורים. הסורים לא שיקמו את הריסותיה של קוניטרה, אלא בנו בסמוך לה עיירה חדשה המכונה קוניטרה ג'דידה – הלא היא קוניטרה החדשה. תצפית קוניטרה נמצאת למרגלות הר אביטל. תוכלו להגיע אל התצפית גם בתומקאר, אופניים או על סוס! מי שרוצה לעלות על הר געש (לא פעיל…) יכול לטפס אל הר בנטל. מההר המתנשא לגובה של 1204 מטרים, תוכלו לראות את הנוף אל כל הכיוונים, לשתות קפה בקופי ענן ואפילו לרדת אל תוך הבונקרים החפורים בהר ופתוחים לשוטטות לקהל הרחב.

בחודשים אפריל ומאי תוכלו לצפות בפריחתו הסגולה של אירוס ארם נהריים בסמוך לקיבוץ וכמובן בשלל פריחות המטעים הנשירים. בחודש מאי ולאחר מכן בעיצומו של הקיץ תוכלו להצטרף לקטיף פירות לכל המשפחה: דובדבנים, נקטרינות, שזיפים, תפוחים, פירות יער וכמובן ענבים ליין. חובבי העתיקות יוכלו לבקר בשער הרוחות – באב אל הווא. אתר עתיק זה נחפר ונמצאו בו שרידי יישוב וממצאים מתקופת הברזל (תקופת המקרא) ועד התקופה הביזנטית. מדובר בשרידים בני מאות ואלפי שנים. בין היתר תוכלו לראות מבנים ומערת קבורה. אם הגעתם לאזור דווקא בסתיו או בחורף, תוכלו לנסוע מעט דרומה לכיוון רכס בשנית.

בדרככם תוכלו לעבור בהר בני רסן ולצפות בטורבינות בעזרתן מפיקים חשמל לכל תושבי הגולן בצורה ידידותית לסביבה ועוד נותר עודף… הליכה נעימה על רכס בשנית תוביל אתכם אל מרבדי הסתיו של החלמוניות, הסתווניות והכרכומים. אם חפצה נפשכם בקינוח, זה הזמן לשוב על עקבותיכם ולבקר במפעל השוקולד בעין זיוון, לנוח מעט, להתקלח ולשוב לערב עליז בבר היין של יקב בהט. אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף על מגוון האטרקציות והאפשרויות באזור לחצו על "יין ועוד קצת…" ותגיעו אל החבילות האטרקטיביות שלנו לבודדים, משפחות וקבוצות.