יקב בהט – קיבוץ עין זיוון

יקב בהט – יקב בוטיק  |  בר יין   | מרכז מבקרים

היקב  הינו יקב כשר ברמת הגולן.

יקב בהט הוא יקב בוטיק משפחתי הממוקם בקיבוץ עין זיוון בצפון רמת הגולן.

עופר בהט, מומחה לשימור וקירור פרי, חלם במשך עשרות שנים להפיק יין משלו. להרפתקת ייצור היין הראשונה שלו יצא באמצעים הפשוטים ביותר; במחסן ליד הבית, עם חביות, דליים וציוד מושאל מחברים. מקור הענבים בהם השתמש היה משובח – ענבי רמת הגולן הידועים באיכותם ובטעמם בעולם כולו.

לאחר התנסות ממושכת ולמידה מהטובים בתחום, החליט עופר לפתוח את היקב ומרכז המבקרים לקהל הרחב ולשתף את הציבור באהבתו הגדולה ליין.

כיום מיוצרים ביקב בהט כ-10,000 בקבוקים כל שנה מענבים שנבצרו בעמק קוניטרה הנמצא בצפון רמת הגולן. יינות היקב נמכרים באופן בלעדי במקום ואינם משווקים במקומות אחרים.

אבן הבהט  

בהט היא אבן נדירה ויקרה. בטבע, האבן רכה ושקופה, אך היא משנה את צבעה בהתאם למינרל איתו היא באה במגע. האבן משנה את צבעה גם במגע עם מים ובשינוי תאורה. ניתן למצוא את האבן בצבעי שחור, אדום, ירוק וורוד.

מלבד יכולתה של האבן להחליף צבעים, היא מתאפיינת במתן כוחות.

 מרכז מבקרים ובר יין

מרכז המבקרים של יקב בהט מכיל 65 מקומות ישיבה למבקרים ובר יין לטעימות.

במרכז ניתן לערוך אירועי יין מסוגים שונים הכוללים טעימות יין וביקור ביקב תוך הכרות עם תהליך הפקת היין. בעונת הבציר ניתן גם לבקר בכרמים הסמוכים ליקב.

במקום פעילות ייחודית לילדים וכן חנות בוטיק לממכר מגוון רחב של גבינות, יינות, ליקרים ומעדנים מתוצרת הגולן והסביבה.  כמו כן תוכלו למצוא מגוון של אביזרים וציוד נלווה לתרבות היין.

על היין

יקב בהט הוא יקב בוטיק והפקת היין ביקב מתבצעת ברובה באופן ידני מסורתי. המעקב אחרי תהליך הפקת היין מוקפד ומדוקדק מגידול הענבים בכרם, בחירת הזנים, הבציר והפקת היין משלב התסיסה, דרך היישון ועד הביקבוק.

היקב מייצר יין משנת 2007 ובכל שנה אנו מפתחים יינות חדשים ומפתיעים.

שעות פעילות היקב

ראשון-חמישי         10:00-17:00

שישי וערבי חג       10:00-15:00

שבת סגור

היקב כשר                       

טלפון להזמנות:  ביקב – 04-6993710 נייד:050-8771770